Perlas sukurtas gyvo organizmo

Perlas yra vienintelis brangakmenis, kurį sukuria gyvas organizmas - austrė. Austrių geldelės, iš kurių auginami perlai, įvairiai naudojami, dėl perlamutro sluoksnio ir valgomo austrių minkštimo, kuris visame pasaulyje garsėja kaip delikatesas. Seniausias įrašas apie perlus siekia maždaug 2300 m. Pr. Kr., kai prieš 8000 metų perlas buvo rastas kasinėjimų metu Marawah saloje, Jungtiniuose Arabų Emiratuose.

Perlai gali būti arba naturalūs arba auginami. Natūralūs perlai yra labai reti, jie natūraliai susidaro moliuskuose (žmonės nedalyvauja šiame procese). Procesas vyksta, kai į moliuską patenka parazitai, tokie kaip smėlis ar kiti svetimkūniai. Laikui bėgant, moliuskas užkloja svetimkūnį perlamutru - tokiu būdu gimsta perlas.

Perlamutras yra vidinis moliusko apvalkalo sluoksnis, suformuotas iš plonų kalcio karbonato plokščių ir organinių medžiagų.  Natūraliai susiformavusio perlo kaina yra labai didelė, nes jis yra visiškai natūralus, be žmogaus įsikišimo. Ar žinojote, kad apvalkale esantys natūralūs perlai gali išlikti iki 50 metų ir ilgiau, tačiau jie yra tikra retenybė. Vienas perlas gali kainuoti šimtus tūkstančių dolerių.

Auginami perlai, kaip ir natūralūs perlai, auginami moliuskuose, tačiau pats procesas yra skirtingas - pagrindinis kūnas (branduolys) pasodinamas į moliuską. Augimas trunka nuo aštuoniolikos mėnesių iki ketverių metų (priklausomai nuo perlo rūšies). Kultivuojamieji perlai auginami visame pasaulyje, tačiau pagrindinės auginimo šalys yra Japonija, Kinija, Australija, Filipinai ir Vietnamas. Auginamus perlus galima suskirstyti į jūrinius ar gėlavandenius. Yra keturi pagrindiniai kultūrinių perlų tipai: sūraus vandens Akoya, Taičio ir Pietinės jūros bei gėlavandeniai.

Product added to wishlist